package Hack

اموزش هک

جهت بازدید از دیگر محصولات فروشگاه بر روی عکس کلیک کنید

همه چیز در مورد لاکی بامبو
نوشته شده توسط در تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۱۱ | مرتبط با : گلخانه |

روش نگهداری و   تکثیر بامبو

نام  : دراسینا   Dracaena

نام خانوادگی  : ساندریانا   Sanderiana

خانواده: لیلیاسه Liliacca

این گیاه قرنهاست به نام بامبوی خوش یمن شناخته میشود، بامبو به خودی خود گیاهی شگفت انگیز و دارای انرژی صلح آمیز و خردمندانه است. یکی از عوامل محبوبیت لاکی بامبو سهولت در پرورش و نگهداری آن است.

این گیاه به نامهای دراسینای روبانی Ribbon dracaena و یا گیاه نواری یا روبانی Ribbon Plant یا خیزران خوش قدم Lucky Bamboo شهرت یافته است. لاکی بامبو در واقع بامبو نیست ولی به علت شباهتی که به خیزران دارد به این نام مشهور گردیده است. که بومی کامرون بوده و در مناطق استوائی غرب آفریقا نیز می روید.

مراقبت: نور مورد نیاز این گیاه نور غیر مستقیم یعنی نوری که از پرده عبور کرده و فیلتر شده می باشد، چون نور مستقیم آفتاب برای این گیاه زیان آور است.

درجه حرارت: بهترین درجه حرارت برای این گیاه دمای بین ۱۸ تا ۲۲ درجه سانتی گراد است، البته این گیاه دمای متغیر را نیز تحمل می کند

آبیاری: آب این گیاه باید بدون کلر و فلوراید باشد که برای تهیه این آب می توانید ظرفی را از آب پر کرده و به مدت ۲۴ ساعت در گوشه ای قرار دهید تا مواد مذکور از آن خارج شوند و دمای آب نیز با دمای محیط یکسان گردد، سپس گیاه را آبیاری نمائید به صورت هفته ای دوبار طوری که خاک گیاه همیشه مرطوب بماند.

توجه: هرگز از آبهای معدنی برای آبیاری گیاه استفاده نکنید. تمام گیاهان آپارتمانی را باید به همین روش آبیاری نمائید.

کود: تنها زمانی به این گیاه کود دهید که گیاه شروع به زرد شدن کرده باشد چون کودهای ترکیبی حاوی مقادیر زیادی نمک و فسفر هستند، که می تواند منجر به سوختن برگها شود. بنابراین می توانیم از کودهای ارگانیک یا کود مخصوص بامبو  Bamboo food  استفاده نمائید.

خاک: اگر می خواهید گیاه در خاک بکارید بایستی به نسبت مساوی از خاک کوکوپیت مرغوب و دانه های ریز لیکا (پوکه صنعتی) یا پرلیت و مقداری پودر قارچ کش ترکیب شده باشد تا زهکشی به خوبی انجام گیرد و گیاه از گزند قارچ گرفتگی در امان بماند.

سوختن نوک برگها: عمدتآ به جهت کمبود رطوبت می باشد، همچنین وجود فلوراید در آب حتی به مقدار کم می تواند فیتوتوکسی Phitotoxi کرده که موجب کشته شدن سلولهای گیاه می شود.یعنی انباشته شدن فلوراید در نوک برگها به تدریج موجب مرگ سلولهای گیاه می شود.

روش تکثیر: از روش قلمه زنی ساقه ای به این صورت که از زیر بند گیاه (برآمدگی روی ساقه) بوسیله جسم تیز یک قلمه را به اندازه حداقل سه بند یا سه گره ببرید و محل برش را با داروی قارچ کش و پارافین بپوشانید تا شیره گیاه خارج نشود، بهترین فصل برای تکثیر این گیاه بهار یا تابستان، و دمای مناسب حدودآ ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد که ریشه دار کردن قلمه ها میتوان در خاک کوکوپیت مرغوب کاشت و نگهداری کرد.

دلیل اصلی اینکه این گیاه خوش یمن دانسته میشود این است که این گیاه میتواند با قرار گرفتن در شرایط مناسب، هر پنج عنصر اصلی فنگ شویی آب، آتش، خاک، چوب و فلز را در محیط زیست خود وارد کند.لاکی بامبو به رنگ قرمز حساس بوده و باعث رشد سریعتر آن میشود.شما می توانید با ربان ساتن قرمز یک پاپیون به دور بلور لاکی بامبو ببندید.ماهی فایتر همزیست با گیاه لاکی بامبو می باشد و شما می توانید آنرا را درون ظرف بلور بامبو که حکم تنگ ماهی را دارد قرار دهید.

گردآوری: مجله اینترنتی هفته پارسینام شما *
ایمیل * (نمایش داده نمی شود)
سایت شما

*
اين كار براي جلوگيري از ارسال هرزنامه است بر روي عكس كليك كنيد تا معادله ي موجود در تصوير را به صورت صوتي بشنويد
كليك كنيد تا صداي معادله ي ضد اسپم را به زبان انگليسي بشنويد

مهتاب در ۱۳۹۰/۱۲/۰۵ گفته :

جالب بود مرسی من ۳ تا بامبو گزفتم اطلاعاتتون خوب بود بامبوهای من تو گلدون شیشه این با ابنسرین در ۱۳۹۲/۰۲/۱۳ گفته :

خیلی عالیcopy right © 2010 , theme designer : www.goldskin.ir